top of page
  • טל חורש (10)
  • טל חורש (11)
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
Image by Rodion Kutsaev

ההרצאות שלי

line
4.JPG

מערכת יחסים בין גברים לנשים זה כנראה הדבר הקשה ביותר ליצור האנושי ומנוגד לטבע , יחד עם זאת כולנו מחפשים אהבה  כולנו רוצים זוגיות. המבדיל אותנו, בני האדם מהחיות הוא הרגש, הנשמה וזו הסיבה שאנו כמהים לאהבה חברות ושותפות.

הזיווג הראשוני ביננו נוצר על סמך משיכה פיזית ועניין  - לזה אחראי הטבע וההורמונים. האתגר הוא מה שקורה אחרי החיזור- החיים האמיתיים, הקשר והתקשורת בין בני הזוג: ציפיות ואכזבות, כאב הגירושים שאנו סוחבים  ואיך זה משפיע אלינו בזוגיות, רגשות אשם כלפי הילדים, בטחון עצמי שמתערער, ספקות לגבי שיקול הדעת שנפגם. על מנת לבחור נכון הפעם  ולהצליח בקשר

החדש עלינו להבין באמת מה השוני בין גברים לנשים, איך לקבל אותו ולהתמודד איתו בחיי

היום יום ואיך לנהל ולהתנהל בתוך מערכת יחסים בוגרת ומורכבת.

שלכם,

טל חורש.

ניהול קונפליקטים ומניעת משברים בזוגיות

line

"איך יוצאים מהלופ"??

הגעת הביתה, אחרי שחיכית לזה כל היום. מסיים את השיחה עם הבוס הנודניק שרודף אחריך גם כשאתה בדרך הביתה, וסוף סוף יכול להתיישב על הספה. בדיוק כשאתה חולץ נעליים היא שואלת אם זכרת לעבור דרך המכולת ולקנות את מה שהיא בקשה , ואתה כבר יודע שהלך עליכם.

גם את, לא מבינה איך קרה שאתם שוב באותו הסיפור.

היה לך יום ארוך ומלא בישיבות מאתגרות , הבוס שלך לא הפסיק להעיר לך כל היום ולבקש דברים , הילדים לא הפסיקו להתקשר ולריב , אמא שלך חפרה לך  בדרך הביתה על כל צרותיה ועל הדרמות של אחותך,

את רק רצית להגיע הביתה לשפוך בפניו הכל ,לקבל ממנו חיבוק ולהרגיע את סערת היום,

אבל כשהוא מגיע ואת קולטת שהוא מרוח מול הטלוויזיה בסלון , את מתעצבנת בשנייה.

הרצאה מרתקת על מלודרמה, נדנוד, פרובקציות, חוסר יחס, התעלמות והתכנסות. 

ואיך אנחנו יוצאים מהלופ הזה של המריבות האינסופיות?!

כשנגה ומאדים נפגשו בכדור הארץ- ההבדלים המהותיים בין גברים לנשים מייצרים קצר

בתקשורת וקושי לנהל מערכת יחסים יציבה ומוצלחת לאורך שנים.

לאחד שני יצורים שונים במהות, בחשיבה, בתפישה, בצרכים וברצונות זה אתגר לא קטן . לאחר תקופת המאוהבות צצים כל הקונפליקטים והתנגשות האינטרסים. יש לוודא תאום ציפיות  להיות מודעים לשוני ולהבדל בין גברים לבין נשים, ולפרש נכון את הנאמר. "לדעת לריב" ולנהל קונפליקט זוגי, התנהגות מטפחת יחסים, לא לוותר על המין, גיוון והפתעות ביחסים.

על מנת להצליח בזוגיות - וגם בפרק ב' - עלינו לדעת לבחור נכון, ולתקשר נכון.

בהרצאה שלי אני מעניקה תובנות ודרכים  לבחירה נכונה של השותפ/ה לזוגיות ,  כלים לתקשורת נכונה ומייטבית בזוגיות על מנת  להימנע מוויכוחים מריבות וקונפליקטים ונותנת תקווה לחיי זוגיות טובים ומרגשים.

line

הרצאות נוספות לתקשורת זוגית ומשפחתית

line

50 גוונים של מציאות - האגדות הסיפורים והסרטים עליהם גדלנו תמיד הסתיימו ב"הם חיו להם באושר ועושר עד עצם היום הזה".  מה קורה ביום שאחרי? הצצה לאתגרי עולם הזוגיות והנישואים וכלים איך לצלוח אותו.

 

"חלום הזוגיות והאהבה" - האם מונוגמיה ארוכת טווח מתאימה למאה ה-21? אם זוגיות היא הכרח במציאת אושר, הגשמה ושלמות? האם מונוגמיה וזוגיות אחת לכל החיים בכלל אפשרית ונכונה במאה ה21? 

נושא הזוגיות מעסיק את כולנו נשואים תוהים האם עליהם להישאר במערכת הזוגית גם אם היא כבר לא טובה עבורם? איך מתמודדים עם שגרה? והאם זוגיות מונוגמית רלוונטית לתקופה זו?

רווקים וגרושים משוועים לאהבה וזוגיות פועלים בכל דרך להשיג אותה מאוכזבים ומתוסכלים כשלא מצליחים למצוא זוגיות טובה תוהים אם בכלל אפשרי למצוא זוגיות? אז האם זוגיות בכלל רלוונטית במאה ה21? ואולי גם זה, כמו דברים אחרים בחיינו הפך למוטה קדנציה?

 

תקשורת זוגית- לנהל תקשורת מיטבית בזוגיות זה אתגר לא קטן, לאחר תקופת המאוהבות צצים כל הקונפליקטים והתנגשות האינטרסים. יש לוודא תאום ציפיות, להיות מודעים לשוני ולהבדל בין גברים לבין נשים, ולפרש נכון את הנאמר. "לדעת לריב" ולנהל קונפליקט זוגי, התנהגות מטפחת יחסים, לא לוותר על המין, גיוון והפתעות ביחסים

 

איך ריב נולד - ניהול משברים וקונפליקטים בזוגיות- ניהול משברים וקונפליקטים בזוגיות , כלים לניהול ויכוחים ואי הסכמות על מנת שלא יסלימו למריבות, פגיעה, עלבון ומשבר אמון המוביל לפרידה וגירושים.

  

מדוע אנו מתגרשים יותר? - התקשורת שלנו כבני אדם השתנתה: אנו פחות סובלניים, מבקשים סיפוק מיידי, הכל בדרך שלנו, לא מוכנים להתעכב ולפתור בעיות, את ה"מקולקל" מחליפים ולא מתקנים, לא טוב או מתאים לנו, בדורנו - הכל הוא ל"קדנציה" אחת: עבודה, לימודים, מקום מגורים - וגם מערכות יחסים הבעיה היא שהקדנציה נגמרת... ואנו רוצים, שואפים ומייחלים לקדנציה הבאה. אם לא נעשה שינוי חשיבה, נצמח ונלמד מהטעויות - הקדנציה הבאה תהיי זהה לזו שסיימנו.

במפגש מרתק נבין מה מניע אותנו להתנהלות הזו , האם זו הדרך הנכונה עבורנו וכיצד עלינו להתנהל בעולם הFOMO  ועדיין לזכות ליציבות אותה אנו מחפשים.

 

הצורך בשינוי-  דור המילניום חי בקצב מטורף של החלטות, תזוזות ושינויי : בקריירה בזוגיות במקום

ולהשאיר את המתמודד מאחור .  כיצד נתמודד עם שינויים , מהם מובילי תהליכי שינוי, כיצד להתמודד עם השינויים שחלים בנו לאורך השנים והשפעתם על חיינו.

 

אתגרי התקשורת עם בני זוג וילדים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז- הצצה לעולמם של מאותגרי הקשב  כילדים או כמבוגרים בתחומי החיים השונים : לימודים, בית, הורות, זוגיות וקריירה וכיצד ניתן לנהל תקשורת מיטבית ונכונה איתם.

לפרטים נוספים

אתגרי התקשורת עם בני נוער-  הקושי שלנו כהורים בהתמודדות עם בני הנוער שלנו יושב על 2 מקומות עיקריים:

ההכרה בעובדה כי הם כבר לא הילדים הקטנים שעושים מה שאנחנו מבקשים ואומרים להם, המקום שלנו בחייהם כמלווים, מנטורים ומכוונים כאשר בסופו שלו דבר, הם בוחרים איך לנהוג ומה לעשות , לנו ההורים יש קושי לראות מהצד, לתת להם ליפול ולטעות ולהיות שם עבורם כשהם יצטרכו.

הקושי השני הוא הדומה ביננו – ילדנו בעיקר בבגרותם הינם מראה ושיקוף שלנו אל של בני זוגנו, השריטות שלנו , תכונות האופי שאנחנו פחות אוהבים , הגורמים המעכבים והפחדים שמלווים אותנו , משתקפים בילדנו ומציפים את מה שניסינו להסתיר.

 ההתמודדות עם בן/ת נוער אשר פועלים כדרך הטבע לעצמאות ולפיתוח אישיות , תכונות אופי ודרכי מחשבה שלהם, שלא תמיד יושבים עם האני מאמין שלנו , מייצר קונפליקטים וניגוד אינטרסים. על מנת לצלוח תקופה זו עלינו לקבל כלים לתקשורת והתנהלות מול בני הנוער והסובב אותם.

מעוניינים בשיחה אישית עם טל? 

מעוניינים בשיחה אישית עם טל? צרו קשר באתר או בצ'אט וטל תחזור אליכם בהקדם האפשרי לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

1.jpg
ניהול קונפליקים
כשנגה ומאדים נפגשו בכדור הארץ
הרצאות לתקשורת זוגיות ומשפחתית
בני נוער
הרצאות שלי
  • 580b57fcd9996e24bc43c543
  • 580b57fcd9996e24bc43c543
bottom of page